נעשה לאחרונה

טקס חנוכת בית מדרש

ט"ו שבט התשע"א


חידוש בישיבת הגולן.
"מי שהתפקיד שלו זה לתת, ובמקום לתת הוא לוקח, הוא פשוט לא מתאים לתפקיד הזה."
כך אמר ביום חמישי שעבר, ט"ו בשבט, שר המדע, הרב פרופסור דניאל הרשקוביץ  לקהל שהתאסף בישיבת הגולן שנמצאת בחספין לרגל חנוכת בית המדרש המחודש, כשדיבר על חטאו של אדם הראשון.
השר הרשקוביץ שהגיע על מנת להשתתף בטכס בית המדרש ניצל את ההזדמנות לשיעור מקדים, לתלמידי הישיבה על היחס בין תורה ומדע והלימוד ההדדי שאפשר ללמוד מהאחד על השני.
הטכס נפתח בדבריו של הראש הישיבה, הרב אמנון שוגרמן,שהוא מותיקי ראשי ישיבות ההסדר.
 לאחריו הקהל שר את פרק כ"ט בתהילים, וספרי התורה הועברו בשמחה, שירה וריקודים מארון הקודש הישן לארון הקודש החדש, דברי ברכה נאמרו על ידי השר הרב פרופסור דניאל הרשקוביץ, רב הישוב- הרב אהרון אייזנטל, מר אלחנן גלט- מנכ"ל מרכז ישיבות בני עקיבא, והרב שמואל וגנר- ראש ישיבה בישיבת אור ירושלים ואחיו של הרב פייבל וגנר שעל שמו ושם אשתו הוקדש בית המדרש. 
בהכנסת ספרי התורה לארון הקודש החדש והמפואר כובד ר' דוד אנגלמייר, תושב חיספין שהוא ורעייתו אביבה היו הגורם המזמן והמקשר עם קהילת פורסט הילס (Forest Hills) ניו יורק, שתרמו את הכסף לבית המדרש החדש. בטכס נכחו גם התורמים מקהילת פורסט הילס ניו יורק, משפחתו של הרב פייבל ובינה וגנר ז"ל, שלזכרם נתרם והוקדש שיפוץ בית המדרש, סגן ראש מועצה אזורית גולן – מר גבי חמו, בוגרים מכל הארץ, ותושבי חיספין. הפרוכת נתרמה ע"י אילן שעיה לעילוי נשמת אימו – סוזן בת חנה מרים.
לקראת סוף הטכס, שי בן יעיש, בוגר וידיד הישיבה, קיבל מתנת הוקרה מהישיבה ע"י ראש הישיבה על פועלו כעובד מסור.לחץ על התמונה להגדלה