נעשה לאחרונה

ביקור חיזוק במגרון

ט' שבט התשע"ב


הישיבה נסעה ביום חמישי האחרון ליישוב מגרון, לחזק את ידי התושבים, ולשמוע את סיפורם. היוזמה, חשוב לציין, קמה על ידי התלמידים עצמם, אחרי שדנו בתוך הישיבה במה הם יכולים לתרום לחיזוק תושבי בנימין, שלאחרונה עתידם לוט בערפל.
יחד איתם הגיעו גם רבני הישיבה, ובתוכם, ראש הישיבה, הרב אמנון שוגרמן, והרב אהרן איזנטל, רב היישוב חיספין, ורב בישיבה. אל המשלחת המכובדת הצטרפו גם דני דיין יו"ר מועצת יש"ע שאמר- "החיבור לארץ הוא חיוני, חזרנו הביתה למורשת שלנו, אם לא היינו פה, ברור מי היה פה. אנחנו הצודקים במאבק, הדרך שלנו היא דרך האמת. אנחנו נחושים יותר, חזקים יותר ובטוחים יותר בדרך שלנו, עם כל הדברים האלה יחד- ננצח". עוד נאם ח"כ אורי אריאל, שתיאר את הנעשה ביישובים שעתידם כרגע עומד בהכרעה, חיזק את ידי התושבים- "אני מכיר היטב את אנשי מגרון, ואני יכול להעיד על הנחישות שלהם, על הנועם שלהם ועל השכל שלהם. תושבי מגרון יכולים להוות דוגמה וסמל לדרך של יישוב הארץ."
אחרי הדברים האלה עמד והסביר אריאב קניג - בוגר ישיבת הגולן ותושב היישוב, עובדות משפטיות, אחריו דיבר אלקנה באב"ד ראש המטה של מגרון. לאחר מכן נערכו נטיעות ביישוב, רבני הישיבה והתלמידים נטעו עצי זית תרומת משתלה ברמת הגולן, רבני הישיבה הודו לתושבי מגרון על האירוח הנפלא ואיחלו להם הצלחה בהמשך המאבק.לחץ על התמונה להגדלה