נעשה לאחרונה

ביקור מח"ט גולני בישיבה

ל' שבט התשע"ב


"אני גדלתי והתחנכתי על הערך של שוויון בנשיאה בנטל, בלי חשיבות למגזרים, עדות ודתות, ולכן לכולם יש מקום אצלנו בחטיבת גולני".
 
כך בחר אל"מ אופק בוכריס, מח"ט גולני, שביקר ביום רביעי, כ"ט שבט, ב"ישיבת ההסדר הגולן", במסגרת גיוסם הקרב של בני שיעור ב' בישיבה לחטיבת גולני להציג את עמדתו לגבי השירות הצבאי. אל"מ בוכריס ערך היכרות עם החטיבה החומה לתלמידי "ישיבת הגולן" ולתלמידי ישיבת מעלות שבאו ל"ישיבת הגולן" לשמוע את הדברים של המח"ט גם הם. אל"מ בוכריס הציג לחיילים את הקובע ההלכתי בצה"ל - "תכירו, המרא דאתרא שלכם בצבא הוא תא"ל הרב רפי פרץ, הוא היחיד שפוסק את ההלכה במסגרת השירות הצבאי שלכם. כל רב אחר, שאיתו אתה מתייעץ, קובע את תשובתו על פי הסתכלותו האישית, ולכן במצב כזה יכול לקרות בלבול ואי סדר בין החיילים המשרתים."
יחד עם אל"מ בוכריס, הגיע גם רב חטיבת גולני החדש שנכנס לתפקיד אך לפני שבועות מספר, סרן הרב אליעזר לנדמן, בוגר "ישיבת הגולן", וזהו תפקידו השלישי בתור רב צבאי. 
בהתייחסו לשאלת יציאה לפיקוד בחטיבה במסגר מסלול בני הישיבות, אמר אל"מ בוכריס: "אני לא מכיר העדפות כאלה ואחרות על יציאה לפיקוד, אני רוצה חיילים ומפקדים איכותיים. חייל דתי, שראוי להיות מפקד וקצין, חשוב שייצא למסלול הזה, וזה לא משנה בכלל במה החייל עצמו מאמין, כי כמו שאנחנו צריכים מפקד חילוני, דרוזי, יהודי ושאינו יהודי, אנחנו צריכים גם מפקדים דתיים אצלנו בצה"ל". אל"מ בוכריס נשאל גם על ריבוי הכיפות הסרוגות בחטיבה, "אנחנו מדברים על 15 שנה אחורה, בתקופה בה תלמידי המכינות והישיבות הגבוהות האמינו כי ההשפעה על עם ישראל יכולה לבוא דרך חטיבה שמלכדת את העם והיא חטיבת גולני, ולכן רוב סגל הפיקוד הבכיר בחטיבה כיום חובש כיפה. אני לא ממיין אנשים להיות לוחמים לפי מה יש להם על הראש, ואני לא חושב שחטיבת גולני שונה בקטע הזה מחטיבות אחרות בהן גם יש דתיים במספר לא מבוטל." אל"מ אופק בוכריס, נתן את ברכת הדרך, ואיחל הצלחה בשירות הצבאי לחיילי הישיבות, העתידים להתגייס בעוד כשבועיים וחצי לחטיבת "גולני".לחץ על התמונה להגדלה